dream discover enjoy
Hakkımızda English Français Japanese

Transfer-Tarifeler

Bozcaada’ya Çanakkale İl Merkezinde bulunan İskeleden ve Ezine İlçesi Geyikli Beldesinde bulunan Gestaş Deniz Ulaşım Turizm Ticaret A.Ş’ne ait deniz araçlarıyla ulaşılır. Yaklaşık 30 dakikada adaya ulaşabilirsiniz. Kışın günde 3 kez, yazınsa hemen hemen her saat başı sefer olsa da saatler değişebilmektedir. Ayrıca Çanakkale’den yaz döneminde denizotobüsü seferleri de yapılmaktadır. Bu yüzden GESTAŞ denizcilik telefonundan tam saatleri öğrenebilirsiniz. Gestaş iletişim: 444 0 752 www.gestasdenizulasim.com.tr.

Bozcaada’ya Otobüsle Ulaşım: Bozcaada’ya İstanbul ve İzmir’den Truva Turizm, Kamil Koç, Metro, Ulusoy, İstanbul seyahat gibi otobüs firmalarının seferleri bulunmaktadır. Otobüsler yaz döneminde Geyikli Yükyeri İskelesi’ne kadar gelip gidiyor. Feribot zaten Bozcaada merkezine yanaştığı için otobüsler adaya geçmeye gerek duymuyor. Yaz dönemi dışında genellikle son durak Ezine’deki otobüs garı oluyor. Buradan minibüslerle Geyikli’deki iskeleye varılabiliyor.

Bozcaada İçinde Ulaşım: Adanın tek toplu taşıma aracı olan minibüsler, Ayazma ve Habbele plajlarına giden aynı güzergah boyunca işliyorlar. Böylece ikisinin arasında yer alan Sulubahçe koyundan da geçmiş oluyorlar. Yoğun dönemde güney kıyılarındaki Akvaryum koyuna ve sadece günbatımı için rüzgar güllerine de minübüs seferleri yapılıyor. Sadece Haziran-Eylül ayları arasında çalışan minibüsler, sabahtan akşama kadar her 15 dakikada bir ada merkezinden hareket ediyor.(Minübüs Ayazma 3TL, Habbele ve Akvaryum 4TL) Ayrıca motosiklet ve araç kiralayabileceğiniz iki işletme bulunmaktadır. Bozcaada Taksileri 0542 687 29 15, 0535 968 36 32, 0532 609 20 98